РЕЄСТРАЦІЯ ДОМЕНІВ

Перш ніж запустити свій сайт ви повинні обрати йому хороше ім’я, яке добре запам ятовується потенційними користувачами/покупцями, коротко і просто пишеться і, найголовніше, — являється унікальним. Двох різних сайтів з одним іменем просто не буває. Тому, обираючи ім я (домен) для свого сайту треба не забувати ці важливі моменти

Що таке домен?

Домен – це ім’я сайту, за яким його знаходить будь-який користувач у рядку пошуку у браузері. Ім я в ідеалі має відповідати назві вашої компанії. Домен з технічного боку – це запис в базі даних.

Раніше адреси сайтів зазначали комбінацією цифр. Користувач вводив багатозначне число та переходив на сторінку. Але цей спосіб виявився незручним: люди не могли запам’ятати велику кількість комбінацій. На зміну їм прийшли домени – текстові імена сайтів, сторінок, зображень в Інтернеті. Завдання доменного імені – спростити процес пошуку інформації людиною в Інтернеті.

Домен сайту складається з двох частин — це доменна зони та доменне ім’я. Доменне ім’я – це слово, що має відповідати назві вашої компанії, а доменна зона – це відомі всім літери UA, COM, EU.

З чого складається доменне ім'я?

Усі домени мають свою ієрархічну структуру. Вони складаються з рівнів. Структура імен сайтів виходить з того, що домени нульового рівня є основою. Далі йде домен першого рівня. Домен другого рівня створюють з урахуванням першого, а домен третього рівня – з урахуванням другого.

Розглянемо ієрархію по порядку:

  • Домен нульового рівня – це точка після доменної зони, яка не відображається в адресному рядку.          
  • Доменна зона (домен другого рівня) – права частина домену після точки. Цю частину задає ICANN. Вони бувають 2-х різновидів: тематичними (BIZ, COM, INFO) або географічними (UА, RU, EU).           
  • Домен другого, третього порядку – це вся ліва частина в адресному рядку до точки. Це може бути     будь-яка комбінація літер та цифр, яку створює розробник та власник сайту.

Ви берете назву своєї компанії, наприклад, SolTech. Потім вибираєте доменну зону, наприклад com.ua. Кінцевий результат soltech.com.ua – саме такий вид матиме домен, який ви зареєструєте.

Як вибрати доменну зону?

Доменна зона — це літери наприкінці імені вашого сайту, що вказує на приналежність сайту до конкретного регіону (UA — Україна, EU — Євросоюз), або інформує про спрямованість сайту (COM — комерція, INFO — інформаційна діяльність). Якщо ви плануєте вести свій бізнес тільки в Україні, то .COM вам, швидше за все, і не потрібен. А ось якщо у ваших планах вийти на світовий ринок, то про всяк випадок краще купити обидві доменні зони: і .uа та .com.

ОТРИМАЙТЕ
безкоштовну консультацію!

Як придбати та зареєструвати домен?

Достатньо знайти вільне доменне ім’я у формі пошуку домену онлайн, яке Вас цікавить, заповнити заявку та сплатити послугу реєстрації домену згідно з нашими тарифами.

Іноді можу бути так, що доменне ім’я з вашою назвою вже зайняте, або, що теж важливо, воно дуже дорогее. Особливо часто таке трапляється у популярних доменних зонах по типу .lviv.ua та .com. В цьому випадку не поспішайте брати синонім. Також не рекомендуємо якось змінювати саме слово — писати його неправильно, додавати суфікс, приставку. Краще додайте відповідне слово, або артикль так, щоб вийшло логічне та відповідне до ваших завдань словосполучення, наприклад, магазину не завадить слово «shop», а додатку для смартфона слово «app». Якщо це доречно, використовуйте такі слова як «get», «web», «go», «met», «try», «your», «blog», «now», «space», «talk» », «group», «media», «design», «market», «club», «online», «click», «love», «real», «land», «company», «store» та так далі. Наприклад, домен для компанії soltech.com.ua вже зайнятий. Пробуємо змінити запит за нашим методом, відразу отримуємо недорогі та вільні домени soltechcompany.com.ua, так ми зберегли впізнавану назву.

Отже, основними з висновків цієї статті є:

  • В ідеалі домен має повністю дублювати назву вашої компанії;         
  • У випадку високої вартості або зайнятості домену, додайте            в назву вашого сайту відповідне слово,     що не змінює його сенс, або підберіть     доступну тематичну доменну зону;  
  • Використовуйте доменні зони, що підходять під      спрямованість вашого сайту або             територіальні доменні зони, якщо плануєте просуватися лише на території            однієї країни;           
  • Не намагайтеся «догодити» пошуковику та додати зайвіключові слова у ваше доменне ім’я. Пам’ятайте, що некрасивий та довгий домен зіпсує першевраження, навіть якщо ваш контент буде надзвичайно привабливим.

Тому, якщо ви стикнулися з проблемою реєстрації доменів ми вам в цьому допоможемо: зареєструємо домен та здійснюємо підтримку доменів (забезпечимо щорічне продовження реєстрації домену) для своїх клієнтів.

Звертайтеся за консультацією у зручний для Вас час

+38 (067) 674 1919

office@soltech.com.ua